Dlaczego Klinika i dlaczego Koliber?

Tworząc Klinikę terapii dzieci i dorosłych kierowaliśmy się nie tylko poprawą stanu fizycznego naszych pacjentów, ale i poprawą stanu duchowego.

Może nie każdy wie, że masaż to nie tylko zabieg, który działa kojąco na nasze mięśnie stawy. Ale i zabieg poprawiający stan psychiczny Pacjenta. Masażysta, czy fizjoterapeuta, działając masażem na nasze ciała daje nam uczucie odprężenia, relaksu. Często będąc na masażu tworzymy nie jako więź z masażystą , możemy z nim porozmawiać , zrelaksować nasze ciało i umysł.

Bolące ciało nasze jest odzwierciedleniem naszego stanu psychicznego, naszego samopoczucia. Dlatego w naszej Klinice do każdego Pacjenta podchodzimy bardzo indywidualnie, z najwyższą starannością dbamy  o jego zdrowie fizyczne i psychiczne.

Dlaczego Koliber?

Wybraliśmy Kolibra jako znak naszej Kliniki. W kulturze Majów ptak ten uchodził za znak miłości i wiecznego Słońca, a także znawca magii.

„Pamiętam o marzeniach”

takie przede wszystkim niesie ze sobą symbol kolibra. Niezależnie jak daleko znajduje się nasz cel , który sobie obraliśmy , dotrzemy tam za wszelką cenę.

W myśl tych słów skupiamy się na celu i dążeniu do poprawy życia naszych pacjentów i tu szczególnie naszych najmłodszych Pacjentów.

Rehabilitacja dzieci w kierunku Integracji Sensorycznej to bardzo ważny dla nas aspekt w pracy naszej Kliniki. Poprawa jakości życia dzieci z zaburzeniami SI, dzieci autystycznych, czy nawet dzieci z wadami postawy, skoliozy, płaskostopie to dla nas bardzo ważny aspekt w pracy.

Wytrwałością, dążeniem do celu i ciężką pracą z każdym naszym małym pacjentem osiągamy znaczną poprawę w jakości ich życia i funkcjonowania.

Co to jest SI czyli Integracja Sensoryczna:

Terapia Integracji Sensorycznej (SI) to system ćwiczeń, zabaw i aktywności proponowanych dziecku, który prowokuje i wyzwala odpowiednie reakcje sensoryczne. Zajęcia mają postać „naukowej zabawy”, z zastosowaniem specjalistycznego sprzętu i są dla dzieci prawdziwą przyjemnością!

Możemy wyróżnić wiele objawów nieprawidłowej Integracji Sensorycznej, takich jak nadpobudliwość, wrażliwość na dotyk, agresja, czy problemy z nauką. Nad każdym z objawów można pracować, a w rezultacie zmniejszyć pojawiające się przeszkody.